Jdi na obsah Jdi na menu
 


Byliny, které chrání

4. 8. 2006

Andělika

Rozsypána do čtyř koutů domu, odhání vše zlé. Kdo má dojem, že se stal obětí nějakého kouzla či nějaké kletby, měl by se vykoupat v lázni z anděliky. Kouzlo pak nebude účinkovat.

Áron plamatý

Chrání své majitele nejen před bleskem a krupobitím, ale dodává mu též zdraví a krásu. silné rostliny věštily dobrou úrodu. děvčata, která si před tancem vložila do bot list áronu, našla brzy chlapce. Chlapci, kteří v den Nanebevzetí našli v lese áron, mohli doufat, že brzy najdou i dívku. O tomto svátku býval v lese i na lukách čilý provoz, už od půlnoci všichni s lucernami hledali tuto zázračnou bylinu.

Bazalka

Rozsypána na podlahu vašeho domu zabraňuje zahnízdění všeho zlého.

Bez černý

Chrání před útoky všeho druhu, před zlem a pokušením. Kdo u sebe nosí černý bez, nedopouští se nevěry.

Bříza

Na severu patří bříza od pradávna k nejdůležitějším stromům. Symbolizuje mládí a jaro a bývaly zasvěceny Thorovi, bohu hromů a blesků. Košťata pro čarodějnice se udělala z břízy, natřela mastí a pak zasvětila: " Away we go, not too high and not to low."

Sibiřští šamani hledali magické houby v březových hájích, nejčastěji to byly muchomůrky. s jejich pomocí dosahovali změněného stavu vědomí, ve stavu extáze valezli na břízu a odřízli devět větví z její koruny. Nastupují-li dne mladí Skandinávci na nové místo, mají u sebe pro štěstí suchý březový lístek. Březová větev umístěná na střeše chrání v Německu před bleskem. Mnozí tvrdí, že kouř z březových polen má očistný účinek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak se stat carodejkou

(simona, 21. 3. 2009 16:48)

muzu se zeptat kdyz je mi 12 let tak se muzu stat carodejkou?prosim odpovezte co nejdrive dekuji

Re: jak se stat carodejkou

(Bella*, 26. 10. 2012 21:34)

Ano můžeš-jen si věř!!!!!Já jsem udělala rituál vody a asi mi to nebudeš věřit,ale já jsem zvedala a zmenšovala moře (vlny).A to nej na tom je,že je mi 11.

Re: jak se stat carodejkou

(Firea, 27. 2. 2014 22:36)

Na věku nezáleží. Musíš si věřit. Já sice nejsem čarodějka, ale jsem víla. Magie mě vždy přitahovala a já v ní věřila. No a ve svích 15 letech jsem zjistila, že jsem víla a mám moc 5 živlů. Je mi teprve 16 a stále se učím. Věř na magii a věř v sebe.Najdi si své kouzlo.

sny

(stefan, 2. 3. 2012 23:17)

muzu se jen zeptat stavaji se mi takovi nahody treba ze kdyz mam sen takdruhy den se to stane nebo maluji akty tvare zen .druhy den tu osobu vydim den. Nemuzu se ani podivat nekomu do oci nebot bjehem 5mim vym jaky je nekdy mam strach sam zesebe cim to je

kopřiva

(jan, 30. 6. 2011 18:01)

odráží prokletí,hodíteli ji do ohně ,odpudí zlo

Re: kopřiva

(Zuzka, 19. 8. 2011 22:47)

To je pravda :)

..

(René, 2. 5. 2011 21:42)

Na to, že máš tak hezký blog, tady máš málo bylin, jako třeba aloe vera atd. :)

Andělika

(M.Cruore, 31. 3. 2011 18:45)

mohli by jste mi prosím napsat kde sehnat anděliku? Můj email je: M.Cruore@seznam.cz
Děkuji

Třetí oko,

(Marie, 28. 10. 2009 16:49)

Když se dívám do zrcadla upřeně,vidím 3 oči a někdy se mi sjednotí v 1 oko.Jak s tím dál pracovat,je možné,že bych se mohla zabývat ezoterikou a jak postupovat?Děkuji

odpověď

(Nimue, 3. 4. 2009 21:41)

"čarodějkou" děvče, se můžeš stát kdykoli... jde jen o to, čemu sama věříš...třeba budeš mít štěstí a dostaneš se do nějaké skupiny, ale kolikrát je těžké věřit, když si sama...věci se neprojevují tak rychle a nedá se říct teď chci tohle a hned to mít...musíš se snažit, vymýšlet a věřit... a jestli budeš čarodějka? Záleží jen na tobě čím sama sebe nazveš...

Andělika

(Dogr, 28. 9. 2007 16:01)

Kde se dá sehnat andělika ?

Můj E-mail valking@centrum.cz

Andělika

(Dogr, 28. 9. 2007 15:58)

Kde se dá sehnat andělika ?

Můj E-mail valking@centrum.cz