Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

         

               PŮVOD A VZNIK TAROTU                

Navzdory bohatým a protichůdným informacím,které za místo vzniku tarotu považují starověký Egypt, Atlantidu,Indii,Itáli,Francii či gnostickou nauku,zůstává faktem,že tarot je jedním z nejdůležitějších esoterických vodítek a ukazatelů smyslu života.Ten,který dokáže proniknout do tajuplného smyslu karet,dostává rady,jichž může užívat a je veden k tomu,aby se stal lepším,dokonalejším člověkem.Je jedno, odkud tarot pochází,důležité je, že zůstal zachován do dnešních dnů. Původní tarot měl 86 karet, ale v průběhu staletí osm z nich zmizelo: Víra, Naděje, Láska k bližnímu, Papežka, Země, Vzduch, Oheň a Voda.Současný balíček obsahuje 78 karet, které se skládají z 56 karet nižších(malá arkána-menší tajemství) a 22 trumfových karet (Velká arkána-Větší tajemství). Čtyři barvy karet jsou pentakly neboli mince spojené se zemí, bezpečím a penězmi. Dále kotouče(poháry) spojené se vzduchem, konflikty a úspěchem. Někteří lidé upřednostňují spojení Mečů se vzduchem a spojení Holí s ohněm. Je na vašem rozhodnutí, které ze spojení se vám zdá vhodnější a kterému dáváte přednost. Tarot je neodmystlitelně spjat s kabalistickým stromem života - základem alchymie člověka, židovského mysticismu "přijaté nauky".Jedná se o množství tajemství a mystických informací, kde je každá osoba, která z nich čerpá, odměňována individuálně a mnoha různými způsoby. Je nemožné tak důležitou nauku zhustit do několika odstavců, takže vám předložím pouze stručný přehled, co tarot je a proč může být studium tarotu pro každého z nás velmi posilující. Zjednodušeně řečeno, tarot je sbírkou obrázkových, číslovaných karet majících vztah k cestě životem. Karta s číslem 0- Blázen představuje cestovatele-dobrodruha a je zpodobňován obvykle jako osoba mužského pohlaví, se zvířetem-psem, či krokodýlem-útočícím na jeho chodidla. jeho vlastností je spíše nevinnost než hloupost. Pošetilost je přirozená vlastnost,zahrnující v sobě naivitu člověka, který ještě nic nepoznal a nepochopil. Na začátku tarotové cesty jsme všichni naivní, kosmiční blázni. Koncovou kartou je číslo 21,spojené se Světem, je obrazem radostně tančící ženy a je vyjádřením ženského charakteru. Blázen se během tarotové cesty mění do podoby osvícené a rozumné ženské bytosti. Karty 1 až 21 ukazují během cesty neomezené množství možností, jak dosáhnout životní moudrosti a jak porozumět sobě i druhým. To, co je možné z karet vyčíst a poučit se z nich, záleží na každém poutníkovi. Informace nejsou ničím omezené. Existují stovky způsobů, jak karty číst a jak se s nimi identifikovat. Věřím, že základním smyslem tarotového vedení je dosažení kompletní osobnosti a nalezení ženské síly v každém z nás. Síla bohyně přeměňuje životní problémy, s nimiž se potýkáme, na dokonalou znalost a krásu pravdy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

laska

(vladislav, 9. 7. 2011 2:16)

miloval jsem jednu divku a po dlouhy dobe jsem se kni vatil.

Re:

(zelvara, 30. 12. 2011 11:16)

Dobrý den,chtěla bych vědět co me čeká v životě.Předem děkuji.

prace,laska a budoucnost

(PAPAPJA, 14. 2. 2011 13:12)

DOBRY DEN RADA BYCH VEDELA CO ME CEKA V BRZKE DOBE,DEKUJI

Miluji

(Drahomír, 28. 8. 2010 18:40)

Dobrý den.Rad bych věděl co mě ceka v me nejbližší budoucnosti Děkuji moc

laska

(Radka, 17. 7. 2010 18:58)

Dobry den.Rada bych věděla co me ceka v me nejbližší budoucnosti.Jsem mezi dvěmi muži a nevim co s tim.Děkuji moc.Radka.

Dobry den

(Andrea2605, 21. 3. 2010 18:27)

Strasne moc bych se chtela zeptat kdy otehotnim kdy me to ceka?mam v hlave strasnej zmatek jsem s pritelem skoro 5let ale nejsem si snim jista,prosim vas nevite co me bude cekat?zatim prozivam same nestesi,ze uz je to snad i nelidsky a nevim cim to je co mam proti tomu udelat aby tak nebylo,dekuji moc Andrea

láska a vztah

(Monika, 30. 10. 2009 15:19)

Prosím moco radu, jsem velice nešťastná a beru antidepresiva. Nemohu se pořád vzpamatovat z rozchodu se svým partnerem, se kterým jsem byla déle jak 15 let. Mám pocit, že mi již nic pěkného život nepřinese a že jsem vlastně měla jen smůlu a nepřízeň osudu. Myslíte, že mě ještě potká nějaký vztah a láska? Děkuji

budoucnost

( madona, 17. 9. 2009 12:44)

Dobrý den,chtěla bych vás poprosit.Co mě čeká v mé budoucnosti do konce roku.děkuji

finance

(ananda, 18. 8. 2009 4:24)

Dobré ráno,milá Květo,
mám prosbu...sama se zabývám tarotem,kyvadlem,konstelacemi,ale jak víme,sám sobě člověk málokdy poradí...můžete mi poradit,prosím Vás,nebo lépe řečeno podívat se na to,jak a kdy splatím své závazky?

Děkuji mnohokrát za Váš čas,přeji příjemný den Ananda

vztah a budoucnost

(Zuzana Kořínková, 24. 5. 2009 23:41)

chěla bych vědět,co mě čeká v životě a jestli budu mít dobrý vtah.Jsem sama a měla jsem smůlu na všechno.

vztah a budoucnost

(monica, 28. 9. 2008 11:48)

rada bych vedela jak se bude vyvijet muj novejsi vztah a co me ceka do budoucna dekuju monca

Budoucnost

(Monika, 26. 3. 2008 7:59)

Rada bych si nechala vylozit z kraet budoucnost,ale nevim o zadna-schopne-kartarce,Vetsina mi jen rekla,co se stane do roka.....a stejne se plno veci nestalo.
Muzu se zeptat,nevite o nekom?Jsem z Hradce Kralove
Dekuji
Monika

vim

(eleonora, 7. 3. 2008 15:01)

www.modrabrana.cz