Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amulety a talismany

17. 7. 2006

                       ÚVODEM..:o)

Dříve, než se pustíme do svého prvního kouzla, bychom měli vědět, že pokud nejsme stoprocentně přesvědčeni, že kouzlo nebo rituál bude fungovat, tak prostě nebude ! A pokud v moc magie věříme, buďme obezřetní a držme se hesla : " Čiň, co chceš, pokud to nikomu neuškodí." Protože cokoli zlého člověk magií vyšle, to se mu několikanásobně vrátí !!!

               Jak se bránit před negativními útoky zvenčí ?

*Nikomu koho důvěrně neznáme nedáváme nic se svým fluidem.

*Drogy a alkohol oslabují energetické pole, ochranné štíty a vyslaná kouzla.

                                          Sólo pro amulety a talismany 

Člověk neznalý magické hantýrky nerozlišuje, když se řekne talisman a amulet. Jejich význam je ale rozličný.

                                             Amulet

Původ tohoto slova není stoprocentně znám, ale předpokládá se, že pochází z latinského slova amuletum /oddálit, odsunout/. Takže teď už je nám jasné, že amulety jsou předměty výhradně s ochrannýmúčinkem a měly by obsahovat magickou sílu.

Amulety uznávali už i v starověkém Egyptě, kde se například k mumiím přikládaly zlaté, bronzové nebo kamenné amulety, které měly ochraňovat nesmrtelnost zemřelých. Amulety také sloužily k ochraně zdraví a štěstí.

Nejrozšířenější a nejmocnější z nich měly podobu skarabea, nalíčeného oka nebo spony bohyně Isis. 

                                 Talisman

Talisman je na druhé straně předmět, který přitahuje dobré nebo špatné záležitosti. Samo slovo talisman pochází z arabského talásim a znamená kouzelný obraz.

Dříve jako talismany sloužily různé figurky,drahé kameny nebo dokonce části rytin. V křesťanském světě to třeba bývaly obrázky svatých. Jako ochranný talisman dříve kojenci dostávali chrastítka se zvonečky, neboť jejich zvuk odháněl zlé duchy.

                      Nejvzácnější talisman

Talismanem pro nejurozenější byl kořen mandragory. Rudolf II. u sebe nosil hned dva. Kořen v podobě lidské postavy se musel vykopat ze země pouze za úplňkové noci, která připadá na pátek v době slunovratu. Při vykopávání ale prý naříkal lidským hlasem tak strašlivě, že to opovážlivce mohlo dohnat až k šílenství.