Jdi na obsah Jdi na menu
 


Netradiční amulety

21. 7. 2006

Akant

Jedná se o bodlákovitou rostlinu paznehtík,která pochází ze středomoří.V antickém stavitelství se tento symbol znázorňoval například na halvicích sloupů.jeho význam vyplývá z jeho trnitých ostnů a znamená,že byla vyřešena obtížná úloha.Jako amulet se proto doporučuje mít ho u sebe,když nás čekají důležitá jednání,zkoušky a podobně.

Asklépiová hůl

Jedná se o hůl,která ej ovinuta hadem-jde o známý lékařský symbol antického boha lékařství Asklépia.had se každý rok zbavuje své kůže,což znamená každoroční obnovu života,jeho jed je nejen nebezpečný,ale i léčivý.Amulet je velmi vhodný pro léčitele,lékaře a lidi,kteří se zabývají svým zdravím.

Bes

Chrání před zlými vlivy,přináší radost a velkou sexuální potenci.bes znázorňuje staroegyptskéhoochranného bůžka,často vyobrazeného jako trpaslíka s vousatým obličejem a vyplazeným jazykem.je to jeden z mocných magických sexuálních amuletů.

Břečťan

Amulet nesmrtelnosti,přátelství a věrnosti.Stálezelené rostliny,kterou je i právě břečťan,ve většině náboženství znázorńovaly znovuzrození,plodnost,oporu.

Archa úmluvy

Archa úmluvy byla původně,dle bible,dřevěná schránka pokrytá zlatem.V ní byla přechovaná nádoba s manou.Áronova hůl a desky Zákona.Skrze archu úmluvy promlouval bůh k Mojžíšovi.tento amulet znázorňuje uchování tajemství,pro ženy je vhodný v době těhotenství,jelikož "truhla",kterou archa představuje,bývá také ztotožňována s ženským lůnem.

Čáp

Na dálném východě amulet dlouhého života.V křesťanství znázorňuje nepřítele ďábla,takže v tomto náboženství je možné ho používat jako amulet k překonání temných sil.Jelikož se s přítelem čápů z teplých krajů probouzí i jarní příroda,mělo se za to,že "přináší děti".

Diamant

Amulet čistoty, světla a nauky. Takřka ve všech náboženstvích zaujímá diamant toto výsadní postavení. Křesťanství mu mimo jiné připisuje i moc léčit různé choroby, získávat lásku opačného pohlaví, sílu a odvahu. V antice byla popisována osa světa jako diamantová, v Indii jde o amulet duchovnosti a neměnnosti.

Fénix

"Každý den vstává Fénix z popela"- amulet obnovy, znovuzrození, žádné starosti ani "rány osudu" člověka, jenž nosí tento amulet, nepřemohou. Vždy,stejně jako bájný pták Fénix, "vstane z popela." Ve všech náboženstvích světa je tento symbol velmi ceněn.

Had

Jde o kontraverzní symbol, v růtných náboženstvích je vykládán odlišně. U Mayů a Aztéků představoval jejich nejvyššího boha, ochránce. U Aborigenů se objevuje tzv. Duhový had, který je obrazem prvopočátku světa, strážcem vod, pomocník šamanů. Ve slovanských legendách je tzv. had hospodáříček, o kterého musejí členové rodiny pečovat - tím pádem mají zajištěný blahobyt a ochranu domova. Ve starém Egyptě se též jednalo o amulet prvopočátku světa a chytrosti. V židovském a novokřesťanském pojetí je had ztělesněním hříchu a negativním znamením.

Holubice

Původně silný erotický amulet lásky a plodnosti - dodnes je dvojice bílých holubic amuletem stálé lásky. v novodobém pojetí je to také amulet míru. Bílá holubice též znázorňuje prostotu a čistotu.